بتن‌های هوشمند

بتن‌های هوشمندReviewed by بانک اطلاعات مهندسین on Mar 16Rating: 5.0بتن‌های هوشمندسايت اينترنتي تخصصي صنايع "استحکامي" "اگرويت ريسرچ" در مقاله‌اي با اشاره به زلزله‌خيز بودن ايران به خاطر شرايط جغرافيايي‌اش، نوشت که مهندسان ايراني در توسعه "بتن با کارايي فوق‌العاده بالا" (يواچ‌پي‌سي) که جزو قدرتمندترين مواد ساختماني سخت در جهان به شمار مي‌آيد بسيار موفق هستند.

دوستان عزیز تر جان ، سلام

امروز یک مقاله تقریبا خبری با عنوان بتن‌های هوشمند براتون گذاشتم.

سایت اینترنتی تخصصی صنایع “استحکامی” “اگرویت ریسرچ” در مقاله‌ای با اشاره به زلزله‌خیز بودن ایران به خاطر شرایط جغرافیایی‌اش، نوشت که مهندسان ایرانی در توسعه “بتن با کارایی فوق‌العاده بالا” (یواچ‌پی‌سی) که جزو قدرتمندترین مواد ساختمانی سخت در جهان به شمار می‌آید بسیار موفق هستند.

این مقاله می‌افزاید که بتن جدید ایرانی که براساس فرمولی بومی ساخته شده، اکنون نگرانی شدید واشنگتن را در کنار غنی‌سازی اورانیوم ایران که فن‌آوری آن نیز بومی است برانگیخته است.

در ادامه این مقاله نوشته شده است: “برخلاف بتن‌های متعارف، بتن ایرانی ترکیبی از پودر کوآرتز و فیبرهای خاص است آن را به بتنی با قابلیت عالی تبدیل کرده و به خاطر میزان بالای سختی آن، می‌تواند در برابر فشارهای شدید مقاومت کند.”

این مقاله همچنین اضافه می‌کند، بتن جدید ایران به خاطر ترکیباتش یک ماده ساختمانی عالی برای کاربردهای صلح‌آمیز مانند ساخت ایمن‌تر پل‌ها، سدها، تونل‌ها، افزایش قدرت لوله‌های فاضلاب و حتی جذب آلودگی است.

با این وجود این مقاله می‌گوید که مانند هر فن‌آوری دارای استفاده دوگانه که کاربردهای نظامی و غیرنظامی دارد، بتن جدید ایران نیز می‌تواند برای محافظت از تاسیسات زیرزمینی در مقابل بمباران به کار رود که این امر نگرانی شدیدی برای تلاش‌های نظامی علیه ایران به شمار می‌آید.

به نوشته این مقاله، ابراز نگرانی اخیر لئون پانتا، وزیر دفاع امریکا نسبت به ناتوانی بمب‌های سنگرکوب امریکایی برای نفوذ به تاسیسات زیرزمینی ایران می‌تواند نشانگر استفاده از این بتن‌ها در این تاسیسات باشد.

پانتا در ۲۶ ژانویه به “وال استریت ژورنال” اعلام کرد که کار بیشتری باید انجام شود و وی انتظار دارد که این بمب‌های سنگرکوب به زودی برای نفوذ به عمق‌های بیشتر در زمین آماده شوند.

این روزنامه با بیان این که این بمب‌های سنگرکوب ۳۰ هزار پوندی موسوم به نفوذگر عظیم توپخانه” برای نفوذ به پناهگاه‌های سخت‌تر طراحی شده‌اند فاش کرد که “آزمایش‌های اولیه نشان می‌دهد این بمب توانایی ویرانی برخی تاسیسات ایرانی را ندارد.”

طی ماه‌های اخیر، لفاظی‌های جنگ‌طلبانه امریکا افزایش یافته است.

امریکا و رژیم اسرائیل و برخی هم‌پیمانان آن‌ها تهران را به انحراف از برنامه صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای و تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای متهم و از این ادعاها به عنوان بهانه‌ای برای تهدید به حمله نظامی علیه ایران استفاده می‌کنند.

ایران با رد این ادعاها تاکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق توسعه و دستیابی به فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردار است.

منبع:خبر فارسی

همچنین ببینید

آشنایی با قنات

آشنایی با قناتReviewed by بانک اطلاعات مهندسین on Mar 16Rating: 5.0آشنایی با قناتامروز مقاله آشنایی …

۳ نظر

  1. دوست عزیز مرسی واسه مطلبت ولی بهتر بود بجای اینکه سیاسیش کنی راجع به خود بتن و طرز ساختش توضیح می دادی هرچند ممکنه فرمولش محرمانه باشه اما به حر حال می شد چیزای مفیدتری نسبت به این مطالب سیاسی بنویسی. اینجا یه سایت علمیه

  2. کاش ی مقدار بیشتر راجبه این بتن توضیح میدادین.الان تو ایران ازش اسفاده میشه؟هزینش زیاه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *