نما در ساختمان های مسکونی

نما در ساختمان های مسکونیReviewed by بانک اطلاعات مهندسین on Mar 9Rating: 4.0نما در ساختمان های مسکونینماسازي مرحله پاياني و يکي از مهم ترين عمليات بنايي در ساخت و ساز مي باشد. نماها ضمن زيبايي بخشيدن به ساختمان و دادن جلوه اي مقبول به سيماي شهرها، مي توانند در افزايش دوام و عمر مفيد ساختمان موثر واقع شوند.

دوستان عزیز سلام

امروز مقاله کاملی جهت دانلود براتون قرار دادم درباره نما در ساختمان مسکونی هست، اول مقدمه ای از این مقاله قرار داره و در آخر هم شما میتونین فایل PDF این مقاله را به راحتی دانلود کنید.

گسترش وسایل ارتباطی در جهان اطلاعاتی امروز سبب گردیده است تا پیشرفت علوم و اختراعات و اکتشافات گوناگون علمی – فنی در دانش بشری ابعادی جهانی یابد. جهان علم و فن امروزین، دیگر دنیای پهناور و ناشناخته دیروز نیست. این جهانی کوچک است که بعد مکانی دیگر در آن مصداقی ندارد و دانش در آن بعدی زمانی یافته است. محصور ماندن در مکان یعنی عقب مانددن در زمان و دور ماندن از قافله ای که سریع پیش می تازد. پس می باید مدام در جریان تجربیات تازه ای قرارداشت تا بتوان همراه با آخرین دست آوردهای علمی – فنی گام برداشت.امروز این تجربیات درگیر متعلق به قوم یا ملتی خاصی نیست، این تجربیات در دسترس همگان است و آن جامعه ای پیش می رود که این تجربیات رادر انطباق با نیازهای خویش به کار گیرد و از آن ره دست آوردی نو یابد.

نما در ساختمان
نما در ساختمان

چکیده:
نماسازی مرحله پایانی و یکی از مهم ترین عملیات بنایی در ساخت و ساز می باشد. نماها ضمن زیبایی بخشیدن به ساختمان و دادن جلوه ای مقبول به سیمای شهرها، می توانند در افزایش دوام و عمر مفید ساختمان موثر واقع شوند. نمای ساختمان باید بتواند با ایجاد پوششی مناسب، اجزای سازه ای ساختمان را از گزند آسیب های محیطی مانند خوردگی، یخبندان و رطوبت محفوظ نگه دارد. علاوه بر این موارد نمای ساختمان باید به گونه ای اجرا شود که در مقابل بارهای وارده به خصوص بارهای جانبی تحمل کافی داشته باشد این موارد لزوم شناخت مصالح مناسب برای نماسازی و شیوه های صحیح اجرای نماها را اجرای نماها را اجتناب ناپذیر می سازد. این در حالی است که در کشور ما ساختمان های فراوانی وجود دارد که بدون نماسازی رها شده یا بدون توجه به شرایط محیطی و یا بدون رعایت نکات فنی نماسازی شده اند.
با این هدف در این کتاب ضمن بیان شرایط محیطی گوناگون در مناطق مختلف کشور، انواع نماهای متداول و پر مصرف شامل نماهای سنگی، آجری، بتنی، اندودها و رنگ ها را معرفی و ویژگی استاندارد آنها رابرشمرده است. همچنین با توجه به توان فنی موجود برای اجرا در مناطق مختلف کشور رهنمودهای اجرایی برای نماسازی ارائه شده است شایان ذکر است برای شناخت مصالح متداول در نماسازی و شیوه های اجرا، از نماهای اجرا شده یا در دست اجرای برخی از شهرهای استان های تهران، آذربایجان غربی، گیلان، مازندران، گلستان، هرمزگان و کرمان بازدیدهایی به عمل آمده است.

اندازه فایل :163.15 kB
نوع فایل : pdf ~ pdf
دریافت ها : 1360 بار
نما در ساختمان

همچنین ببینید

دانلود کتاب نویفرت

دانلود کتاب نویفرتReviewed by بانک اطلاعات مهندسین on Feb 23Rating: 5.0دانلود کتاب نویفرتدانلود فصل به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *